O nas - wzkart

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

O nas

Wojskowe Zakłady Kartograficzne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powstała z dniem 01 stycznia 2008 roku w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego Wojskowe Zakłady Kartograficzne. Jedynym udziałowcem Spółki jest Skarb Państwa. W imieniu Ministra Skarbu nadzór właścicielski sprawuje Minister Obrony Narodowej. Spółka jest prawnym następcą wszystkich aktywów wypracowanych przez przedsiębiorstwo państwowe Wojskowe Zakłady Kartograficzne.


    Doświadczenie zdobyte w trakcie opracowywania map topograficznych dla potrzeb wojska, szczegółowość i precyzja tych opracowań, jak również wysokie kwalifikacje zawodowe kartografów, stanowią podstawę działalności edytorskiej Spółki.
   Opracowania redakcyjne wydawnictw kartograficznych Spółki charakteryzują się przejrzystością, starannym doborem treści zarówno dotyczącej elementów topograficznych jak również treści krajoznawczo-turystycznej, przyjemną kolorystyką, a przede wszystkim aktualnością informacji, zweryfikowaną przez organizatorów ruchu turystycznego i znawców danego regionu.
   Nowoczesna, w pełni klimatyzowana, przystosowana do realizacji prac wielkoformatowych (do A-0) drukarnia wyposażona w maszyny offsetowe-arkuszowe renomowanych producentów oraz w maszyny cyfrowe jedno- i czterokolorowe wraz z wielofunkcyjną introligatornią pozwalają na zrealizowanie pełnego procesu technologicznego związanego z wydaniem mapy tj. począwszy od koncepcji redakcyjnej poprzez numeryczne opracowanie kartograficzne i druk, aż do złożenia (lub zszycia broszury) i zapakowania w paczki.

   Od 2017 roku decyzją Zarządu Spółki rozpoczęliśmy świadczenie usług w zakresie archiwizacji i cyfryzacji, łącząc profesjonalizm kompetencyjnej kadry z wieloletnią tradycją bezpiecznej realizacji popartej Świadectwem Bezpieczeństwa Przemysłowego spółki Skarbu Państwa. Nasze wsparcie kierujemy do jednostek centralnych, samorządowych, spółek skarbu państwa oraz podmiotów zależnych jak również do wszystkich instytucji i firm, które główny nacisk kładą na bezpieczeństwo informacji oraz stabilność bezawaryjną funkcjonowania.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego